Jak się zdrowo odżywiać?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się na temat zdrowego odżywiania i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że należy zmienić na lepsze swoje nawyki żywieniowe. Polacy coraz częściej korzystają z porad dietetyków, zamawiają diety pudełkowe oraz sami szukają informacji na temat zdrowego żywienia.

Jakie są główne błędy żywieniowe Polaków?

W naszym kraju występuje duży problem z nadwagą i otyłością, która dotyka nie tylko dorosłych ale coraz częściej także i dzieci. Stoją za tym zwykle złe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. Wielu z nas nie pamięta o tym, by spożywać posiłki o stałych porach. Bardzo często pomijamy śniadania a wieczorami jadamy późne kolacje. Wiele do życzenia pozostawia skład popularnych posiłków. Polacy to naród, który lubi jeść potrawy tłuste i ciężkostrawne. Za dużo spożywamy niezdrowych węglowodanów i jednocześnie nie pamiętamy o jedzeniu warzyw. Znaczna część społeczeństwa na obiady spożywa gotowe dania nabywane w supermarketach. Dużą popularnością cieszą się także dania typu fast food takie jak kebab, frytki czy pizza. Aby zdrowo się odżywiać należy ograniczyć także spożycie napoi gazowanych i słonych przekąsek. Zdrową żywność znaleźć można na natureplace.pl

Co warto zmienić w swoim żywieniu?

Każdy, kto zastanawia się jak się zdrowo odżywiać powinien wprowadzić kilka zmian. Do swojej diety warto dodać pełnoziarniste produkty zbożowe, w tym pieczywo razowe i graham. Kolejne składniki, które powinny pojawiać się jak najczęściej to warzywa i owoce. Warto jednak mieć na uwadze, że najwięcej powinno być zdrowych warzyw. Należy więc zachować tutaj proporcję, która mówi, że spożywamy cztery razy więcej warzyw niż owoców. Zdrowe odżywianie to także eliminacja nawyków szkodliwych. Pamiętajmy by starać się ograniczyć spożycie czerwonego mięsa oraz produktów wysoko przetworzonych o takim pochodzeniu. Chodzi tu przede wszystkim o konserwy, które powinny być spożywane jedynie sporadycznie. Tłuszcze zwierzęce warto zastępować zdrowymi olejami roślinnymi. Jednocześnie nie można zapominać o eliminacji soli i cukru z naszego pożywienia. Produkty, których w diecie powinno być jak najmniej to alkohol, przemysłowe słodycze i słodzone napoje. Doskonałym dopełnieniem zdrowej diety będzie nawyk picia około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie.

invex remedies