Suplementy probiotyczne mogą pomóc Ci poczuć się lepiej

Suplementy probiotyczne służą do odbudowy pożytecznych mikroorganizmów bakteryjnych w przewodzie pokarmowym. Organizmy probiotyczne zwykle znajdują się w jogurcie i sfermentowanych produktach spożywczych. Uważa się, że probiotyki są ogólnie bezpieczne do spożycia, chociaż czasami mogą prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych i zakażeń bakteryjnych gospodarza w bardzo rzadkich przypadkach. Organizmy probiotyczne występują naturalnie w przewodzie pokarmowym i często wspomagają zdrowie układu pokarmowego. Zmniejszenie populacji organizmów probiotycznych lub zakłócenie populacji organizmów probiotycznych może prowadzić do obniżenia poziomu pożytecznych mikroorganizmów w przewodzie pokarmowym. Może to prowadzić do podrażnienia jelit, okrężnicy lub innych zaburzeń trawiennych.

Najkorzystniejsze populacje bakterii w przewodzie pokarmowym są dostarczane przez Lactobacillus acidophilus i Bifidobacteria. Szczepy te są naturalnie obecne w organizmie człowieka w dużych ilościach. Istnieje szczep Lactobacillus acidophilus o nazwie Gardnella oraz szczepy Lactobacillus rhamnospermia i Gardnella coli. W przewodzie pokarmowym może nastąpić przesunięcie w równowadze tych szczepów, co prowadzi do rozwoju pewnych schorzeń. Niektóre z tych stanów obejmują IBS (zespół jelita drażliwego), zespół jelita drażliwego, a nawet rak okrężnicy.

Jednym z najczęstszych zastosowań terapii probiotycznej jest leczenie IBS. IBS to zaburzenie czynnościowe jelita grubego, charakteryzujące się szeregiem objawów brzusznych, w tym bólem brzucha, zaparciem, wzdęciami, nudnościami i biegunką. Objawy te są spowodowane zachwianiem równowagi bakterii jelitowych, przede wszystkim w wyniku zachwiania równowagi w rozwoju pałeczek kwasu mlekowego i bifidobakterii w jelicie. Produkty probiotyczne mogą być używane do wprowadzenia kultury bogatej w acidophilus do jelita, co sprzyja rozwojowi zarówno kwasu mlekowego, jak i bifidobakterii.

Innym najczęstszym zastosowaniem probiotyków jest leczenie IBS lub zespołu jelita drażliwego. Uważa się, że IBS jest wynikiem przerostu niektórych gatunków bakterii w jelicie grubym. Dzieje się tak, gdy jelito grube nie jest w stanie wchłonąć normalnej ilości kwasu i żółci lub gdy jelita są nadmiernie wrażliwe na wzrost tych gatunków. Produkty probiotyczne służą do przywracania właściwej równowagi tym bakteriom jelitowym. Na przykład Lactobacillus acidophilus jest często włączany do formulacji niektórych leków stosowanych w leczeniu IBS. W rzeczywistości jedną z pierwszych metod leczenia tego schorzenia była Lactobacillus rhamnospermia, która jest również często przepisywana na IBS.

Oprócz łagodzenia objawów IBS, suplementy probiotyczne mogą również przynosić korzyści osobom z innymi problemami trawiennymi. Na przykład niektóre osoby z IBS doświadczają skurczów, wzdęć, biegunki lub zaparć. W celu leczenia tych objawów osoba może wymagać suplementu zawierającego Lactobacillus. Aby dowiedzieć się, która formuła będzie najlepsza dla danej osoby, konieczne jest, aby lekarz wziął pod uwagę indywidualną dietę, styl życia i wszelkie inne czynniki, które mogą mieć wpływ na działanie suplementu. Usługodawca będzie również musiał wykonać serię testów w celu ustalenia rzeczywistej przyczyny problemu, aby przepisać odpowiedni suplement.

Wiele osób uważa, że ​​probiotyki są korzystne tylko dla osób z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Jednak probiotyki mogą przynosić korzyści również osobom o zbilansowanej diecie i zdrowym stylu życia. Nie ma dowodów, które sugerowałyby, że probiotyki nie mogą pomóc osobom z IBS, zaparciami lub innymi zaburzeniami trawienia. Wykazano, że probiotyki występujące w niektórych produktach mlecznych zmniejszają ryzyko IBS o prawie 50%. Te produkty mleczne nazywane są Lactobacillus.

Suplementy probiotyczne są zwykle oferowane w sklepach ze zdrową żywnością i można je kupić online. Ważne jest, aby prawidłowo używać probiotyków, jeśli chcesz uzyskać jak największe korzyści. Należy je stosować wyłącznie w połączeniu ze zdrową dietą, dużą ilością wody i ćwiczeniami. Osoby, które nie otrzymują wystarczającej ilości witamin lub chorują z powodu obecności złych bakterii w organizmie, powinny również rozważyć zażywanie suplementu.

Regularne przyjmowanie probiotyku narine pomoże Ci utrzymać zdrowe jelita, zwiększy poziom energii i poczujesz się lepiej każdego dnia. Wiele osób, które zażywały probiotyki, zgłasza, że ​​po pewnym czasie ich stosowania zauważają obniżenie poziomu stresu i ogólnie czują się lepiej niż przed użyciem probiotyków. Wiele osób uważa również, że probiotyki mogą wzmocnić ich układ odpornościowy. To może wyjaśniać, dlaczego po zażyciu probiotyków czują się lepiej.

Invex invexgold.pl